Cvičenie pre tehuľky prebieha formou kurzu, minimálne 2x do týždňa. Pravidelnosť je veľmi dôležitá.  Tehuľky cvičia v pohodlnom oblečení na boso alebo v ponožkách (pre lepšie vykonávanie jednotlivých cvikov a lepšie prekrvenie nôh). Cvičenie začína pomalými cvikmi na precvičenie celého tela, využívajú sa prvky z pilatesového cvičenia, jogy, cvičenia podľa Mojžíšovej, Koegelové cviky.... Po precvičení celého tela sa zameriavame aj na problémové partie: boľavý chrbát, cievna gymnastika (predchádzanie opuchom, kŕčovým žilám), dýchacia gymnastika. Na konci si treba dopriať uvoľnenie – autogénny tréning. Pri tomto cvičení sa využívajú aj rôzne cvičebné pomôcky ako fit lopta, činky, overbal, malé loptičky, gymnastické kruhy, podložky, penové hady a iné... Cvičenie taktiež priaznivo vplýva na krvný obeh, lymfatický obeh, psychiku. Tehuľky sa naučia rôzne cviky, ktoré môžu cvičiť aj doma, alebo aj neskôr po pôrode, aby sa čo najrýchlejšie dostali do formy. Keďže počas tehotenstva rýchlejšie naberáme na váhe, pravidelné cvičenie napomáha aj pri udržaní optimálnej váhy. Cvičenie je pomalé, prispôsobené tehotnému brušku. Je dôležité, aby si každá tehuľka uvedomila, že cvičí svojím vlastným tempom, nepresiľuje sa a cvičí len do mierneho napätia svalov (aj brušných, netreba sa toho báť), nikdy nie do bolesti. Počas kurzu sa tehuľky naučia aj krátku automasáž nôh a rúk, rôzne polohy na uvoľnenie bolestí, polohy napomáhajúce ku správnemu otočeniu bábätka ku koncu tehotenstva, polohy napomáhajúce k dostatočnému prekrveniu a prekysličeniu celého organizmu, PIR (postizometrické cvičenie) na rôzne časti tela, napomáhajúce ku dostatočnému uvoľneniu skráteného svalstva ale aj posilneniu oslabeného svalstva. Počas cvičenia treba dbať aj na dostatočný príjem tekutín. Aspoň hodinku pred cvičením nejesť, aby neprišlo počas cvičenia zle a po cvičení sa najesť, keďže cvičenie napomáha aj ku zlepšeniu trávenia (masáž vnútorných orgánov). 

Termín:

Podľa rozvrhu

 Termíny si môžete presne pozrieť v záložke Rozvrh

 Cena:

Permanentka na 10 vstupov s platnosťou 10 týždňov = 60€

Prihlásenie:

Telefonicky, e-mailom

Počet miest je obmedzený!

Lektor: Zuzana Bikárová

Kontakty: mobil 0907 890 038

                  e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová