Občianske Združenie Rodinná Rozprávka vzniklo v roku 2006, na podnet niekoľkých mladých žien, ktoré sa rozhodli dôkladne pripraviť na príchod svojich budúcich detí a tak získať kvalitné informácie, ktoré budú mať priaznivý prínos na zdravie ich dieťatka a zároveň podporia sociálno-spoločenské potreby ich samých.

Poslaním Občianskeho Združenia Rodinná Rozprávka je:

a/ príprava žien na materstvo a rodičovstvo

b/ osveta a poradenstvo v oblasti dojčenia

c/všestranná pomoc rodinám s deťmi pri výchove, vzdelávaní  a  sebavzdelávaní

d/ práca s deťmi a mládežou zameraná na rozvoj  osobnosti a tvorivosti

e/ vytvorenie prostredia pre oddych a relax

f/ propagácia, príprava a činnosť aktivít na vzrast priaznivého kultúrneho a spoločenského prostredia


Vznik Občianskeho združenia predstavuje  pre jeho členov súčasne príležitosť využiť svoje poznatky a skúsenosti z neformálnych aktivít a realizovať svoje ciele na novej, kvalitatívne vyššej a náročnejšej úrovni.

Občianske Združenie Rodinná Rozprávka otvorilo v roku 2010 Rodinné Centrum  Rozprávka v Žiline. V súčasnej dobe realizujeme pravidelné aktivity sociálno-vzdelávacieho charakteru pre všetky vekové skupiny,prednášky a kurzy v závislosti od potrieb detí a ich rodičov. Od tohto obdobia sa v našej činnosti vyprofilovali dve hlavné línie. Prvú líniu tvoria aktivity pre deti predškolského a  druhou líniou je činnosť pre ich rodičov, starých rodičov a ďalších dospelých. Zároveň tieto dve línie spájame a vytvárame spoločné akcie. 

 V súčasnosti je Rodinné Centrum Rozprávka plne funkčné a podľa závislosti od počasia a zdravotného stavu detí a ich rodičov aj navštevované, či priamo rodičmi našej komunity, ale aj novými rodičmi s deťmi v predškolskom a školskom veku. Klubová aktivita  sa niekoľkonásobne zvýšila. V súčasnej dobe je v radoch občianskeho združenia 95 členov  vrátane stabilných či príležitostných dobrovoľníkov. Stabilne sa tu vytvorila komunita 30 rodín, ktoré sa snažia svojou činnosťou prispieť k hladkému fungovaniu občianskeho združenia.Občianske združenie vo svojej činnosti úzko spolupracuje s ostatnými občianskymi združeniami matiek a žien pripravujúcich sa na materstvo, s občianskymi združeniami zameranými na prácu s deťmi, mládežou a s príslušnými orgánmi štátnej správy.

Od 04.01.2015 sa Rodinné Centrum Rozprávka presťahovala na ul. P.O.Hviezdoslava 9 v Žiline do nových priestoroch, od ktorých očakávame pretovšetkým vytvorenie ďalších možností na skvalitnenie činnosti.

 Z dôvodu rozšírenia našich služieb sme vytvorili:

·         samostatnú herňu pre deti, ktorej súčasťou    je aj priestor pre “lezúňov“ (šmýkľavky, bazénik s loptičkami, tunely na preliezanie)

·          telocvičňu

·          kreatívno-vzdelávaciu miestnosť

·          priestor na odloženie kočíkov na prízemí

 

Tešíme sa na Vašu návštevu.

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová